Schůzka  rodičů v MŠ dne 6.9.2023

• Přivítání se s rodiči dětí a vysvětlení základního principu provozu MŠ.
  • Provoz MŠ v roce 2023/24:

MŠ bude uzavřena po dobu jarních prázdnin od 26.2.- 3.3. 2024                                                     / vánoční prázdniny 23.12.- 2.1.23

• Rodiče byli řádně seznámeni se školním řádem a jeho aktuálními změnami. Dokumentace je připravena k nahlédnutí v MŠ a na internetových stránkách školy.
  • Připomenutí sledování akcí vyvěšených na nástěnce v šatně MŠ, na internetových stránkách zsms-struzinec.cz a formou mobilního rozhlasu (i nadále budou rodiče o nadcházejících akcích školy informováni formou SMS a to vždy jeden den dopředu).
  • Fotografie a videa z akcí budou nadále zasílány přes aplikaci Whats App, v soukromé složce MŠ Stružinec-akce
  • Stravování-V případě jakéhokoliv dotazu je možné se kdykoliv obrátit osobně na paní kuchařku. J.Kopeckou.

Odhlášení obědů na následující den je možné učinit buď osobně v MŠ, telefonicky anebo přes internetové stránky školy-v sekci jídelna. První den nemoci, kdy není dítě z MŠ odhlášeno, mají rodiče právo vyzvednout si v jídelně oběd do jídlonosičů.

• Od 1.9.2023 došlo ke zvýšení školkovného ze 300Kč na 400Kč měsíčně, v případě uzavření MŠ na více jak 5 dnů (prosinec, červenec, srpen se školkovné snižuje na 200Kč/ stejně tak i v případě, že dítě nenavštíví v daném měsíci školku ani jednou). Školkovné neplatí děti s povinou školní docházkou (předškoláci ve škol.roce 23-24). V současném školním roce máme 10 dětí předškolních. Od 1.1.24 dochází ke změně v zákoně a školkovné již nebude určovat ředitel školy, ale ZŘIZOVATEL. Rodiče budou v čas informováni o případných změnách.
  • Upozornění rodičů na řešení stížnosti, či dotazů. Rodiče se mohou kdykoliv obrátit s dotazem na učitelky MŠ, paní ředitelku, či paní kuchařku.
  • V případě odhlašování dětí tel. formou byli rodiče upozorněni na nefunkčnost záznamníku! Volat pouze v pracovní době, případně zaslat SMS p.kuchařce Kopecké a nebo uč MŠ
  • Další schůzka rodičů proběhne cca před jarními prázdninami.

Akce MŠ:

• Čekají nás tři turistické výlety (13.9./ 20.9./ 26.9.2023). Budou připraveny krátké pochody. Odchod z MŠ 9.15hod a návrat v 10.45h. S sebou: malou svačinu, pití, pláštěnku a vhodnou sportovní obuv.
  • Plavecký kurz v NOVÉ PACE začíná v letošním roce v pátek 15.září a končí 8.prosimce – v rozsahu 10. výukových hodin.                                                                                                                                                                                                                                                 Cena za dopravu činí 1500Kč. Cena je stanovena předběžně, bude upřesněna dle aktuálního počtu dětí navštěvujících kurz. Po skončení plaveckého kurzu se buď částka doplatí anebo případně navrátí zbytek peněz. V případě nemoci dítěte, se peníze za dopravu nevrací. Plavecký kurz je pro děti z MŠ dobrovolný, tudíž v případě nezájmu bude dítě z MŠ automaticky v těchto dnech odhlášeno. Odjezd z MŠ soukromím autobusem je plánován na 7.15hod., ranní svačina proběhne až po příjezdu do plaveckého bazénu.

Návrat do školky je plánován cca na 11.hod.                                                                                 S sebou pouze plavky, župan, pro dívky malý ručník na vlasy a pití. Šampón dodá               školka z peněz na hygienické pomůcky. Vždy sepnuté vlasy.

• Společné akce ZŠ a MŠ- 9. 2023 Podzimní slavnost na školní zahradě (úterý).

Podzimní slavnost proběhne od 15hod. na školní zahradě, kde si děti společně s rodiči zasoutěží, užijí si příjemné odpoledne a ochutnají různé dobroty z dětského bufetu. Paní kuchařka připraví bramboráčky, čaj, či kafíčko a šikovné maminky mohou něco dobrého upéct. Rodiče upozorněni, že odpovídají za bezpečnost dětí po dobu akce, jelikož učitelky se budou věnovat jednotlivým soutěžním stanovištím!

• Logopedické chvilky v MŠ budou probíhat pod vedením p.uč.Deváté- 1x týdně. Práce logopedického asistenta spočívá především v prevenci, v činnostech podporujících přirozený rozvoj komunikačních schopností a dovedností u dětí, v prevenci vzniku poruch řeči a čtenářských obtíží. Nenahrazuje však péči klinického logopeda. Přinést do MŠ pracovní listy z log. poradny (děti které již jsou v péči logopeda)
  • I v letošním roce jsme se zapojili do projektu „Se sokolem do světa“. Cvičení bude probíhat od ŘÍJNA, v dopoledních hodinách jednou za čtrnáct dní (v prostorách sokolovny, herny, v případě pěkného počasí na zahradě, na fotbalovém hřišti atd.) Děti budou potřebovat – sportovní oblečení, vhodnou sportovní obuv a pití.
  • Nově budou ve školce jednou měsíčně probíhat společné aktivity ZŠ a MŠ. Proběhnou v rámci školní výuky a to v poslední týdnu aktuálního měsíce v úterý. První společná akce proběhne ve středa 27.9.23 na téma „DEN BEZ AUT“ (říjen-den stromů/ listopad-den laskavosti).
  • Rozsvěcení vánočního stromku – letos se děti z MŠ připojí do vystoupení žáků ZŠ (zpěv písní, koled atd.). Akce je dobrovolná, tudíž se zapojí pouze děti, které budou chtít a nebudou se stydět vystupovat před obecenstvem.
  • Rodiče byli s dětmi pozváni na účast na budoucích školních akcí- Halloweenská večerní procházka po Stružinci
  • V měsíci LEDNU proběhne kurz bruslení v Lomnici n. P. pro předškolní děti a žáky ZŠ. Mladší děti se mohou zúčastnit, v případě doprovodu rodiče.
  • Dne 29.9.2023 je vyhlášeno ředitelské volno pro ZŠ a MŠ Stružinec.
  • Po celý školní rok se budeme snažit informovat veřejnost o dění v ZŠ a MŠ formou krátkých článků „střípků“ do LOMNICKÝCH NOVIN + fotografie z akcí.