Schůzka rodičů v MŠ dne 11.2.2024

• Zápis do ZŠ Stružinec proběhne v průběhu měsíce DUBNA 2024.

V případě zájmu o odklad školní docházky, budou rodičům předány dokumenty uč. MŠ, rodiče s dětmi navštíví pedagogicko-psychologickou poradnu (případně je možné absolvovat vyšetření v prostorách školy-dle domluvy), dětského lékaře a následně mohou požádat o odklad školní docházky (nedokončená náprava řeči, jemná motorika, sociální nezralost, atd.) Zápis do ZŠ je povinný, rodiče se však mohou svobodně rozhodnout, do jaké školy žák nastoupí a v jaké škole zápis absolvuje. O konečné podobě nástupu do ZŠ, anebo o odkladu školní docházky vždy rozhoduje rodič.

• Čeká nás návštěva Mgr Provazníkové, ředitelky PPP a SPC v Semilech.

Před zápisem do ZŠ proběhne v MŠ schůzka s Mgr. Provazníkovou na téma: Školní zralost a režim dne (pro rodiče předškolních dětí). Přesný datum schůzky bude ještě upřesněn.

• Rekonstrukce prostor MŠ- Rodiče byli upozorněni na plánovanou rekonstrukci prostor MŠ (odvlhčení prostor MŠ, stavební úpravy, oprava el. rozvodů, výmalba, vyklizení a příprava prostor k provozu, atd.). Rekonstrukce proběhne v období hlavních prázdnin v tomto, nebo v následujícím roce (dle zajištění stavebních prací, firem, rozpočtu atd.). Rekonstrukci školy má na starosti zřizovatel – OBEC STRUŽINEC. Po dobu průběhu rekonstrukce, nebude škola schopna zajistit částeční prázdninový provoz a po celou dobu trvání hl. prázdnin, bude MŠ uzavřena. Rodiče mají s touto skutečností dopředu počítat a zajistit si případně náhradní hlídání (prarodiče, příbuzní, příměstské denní tábory, atd.). Lomnické školky mají na prázdniny také naplánované rekonstrukce prostorů, tudíž stružinecké děti nebudou schopni přijmout.

• Po dobu trvání jarní prázdniny 26.2. – 3.3.2024. bude MŠ otevřena (z důvodu možné rekonstrukce prostorů školky). V případě, že k rekonstrukci ŠKOLY v tomto roce nedojde, bude prázdninový provoz MŠ částečně zkrácen – z důvodu čerpání dovolené učitelek MŠ.

• O rekonstrukci a uzavření/ otevření MŠ budou rodiče neprodleně informováni (po obdržení informací od zřizovatele).

• Připomenutí sledování akcí vyvěšených na nástěnce v šatně, na internetových stránkách školy a pomocí mobilního rozhlasu. Zjištění spokojenosti rodičů s funkčností mobilního rozhlasu, se zasíláním fotografií/ videí aplikací WhatsApp- zda jsou spokojeni a zda je to pro ně přínosem (ANO).

• Zjištění spokojenosti rodičů se stravou dětí. V případě jakýchkoliv dotazů je možné obrátit se přímo na paní kuchařku Kopeckou (ANO).

• Předání rodičům doupraveného dokumentu – INFORMACE /SOUHLAS/ SOUHLAS V SOUVISLOSTI S FOTOGRAFIEMI A VIDEEM. Doplněný o souhlas se zveřejněním fotografe/videa dítěte a se zpracováním osobních údajů ve spojení s fotografiemi /videem včetně SOCIÁLNÍCH SÍTÍ. V případě nesouhlasu, nebude konkrétní dítě na sociálních sítí zveřejňováno.

Akce v MŠ:

– maškarní rej (únor)

– cvičení se sokolíkem Pepíkem s místní sokolovně (středa 1x14dní / únor)

– solná jeskyně v Lomnici n. Pop. (jaro)

– turistické výlety

Dotazy rodičů:

• Zda i v letošním roce proběhne screeningové vyšetření zraku předškolních dětí: V letošním školním roce nám ještě nepřišla nabídka ohledně screeningového vyšetření. Počítáme však, že ji stejně jako v předešlých rocích v brzké době zašlou a následně budeme rodiče informovat.

Rodiče, kteří nebyli přítomni na rodičovské schůzce, budou následně slovní i písemnou formou informováni o jejím obsahu.