Zaměření práce dětí v MŠ-ŘÍJEN 2023

Téma měsíce: Sklízíme plody podzimu.

Podtémata: Na poli a zahradě.  – Podzimní příroda. – Houby. – Den stromů.

1. Na poli a zahradě (2.10.-6.10.2023)

• Cvičení s písničkou Koulelo se, koulelo
  • Grafomotorické cvičení – Jablíčko
  • Výtvarná chvilka – tvoření na téma: Co roste na poli
  • Krátká loutková pohádka O Veliké řepě, následná dramatizace
  • Nácvik písně: Pod našim okýnkem

Pod našim okýnkem rostou tak tři růže,                                                                                        Pod našim okýnkem roste tam štěp.                                                                                              Jsou na něm jablíčka, trhá je Ančička.                                                                                            Jsou dobrá, jsou sladká jsou jako med.

• Nácvik říkanky: Talířkové pravidlo

Ke stolku si sedneme, už se ani nehneme.                                                                                Záda pěkně narovnáme, na kolínka ruce dáme                                                                            a počkáme chviličku na dobrou polívčičku.

• 4.10.2023 ( STŘEDA) Malý turistický výlet po Stružinci a jeho okolí – pří příznivém počasí, v opačném případě proběhne cvičení v MŠ!!! (4)
  • 6.10.2023 Plavecký výcvik v plavecké škole v Nové Pace (3)

Příchod do MŠ 6.30-7.00, odjezd soukromým autobusem v 7.15                                              S sebou: plavky, župan, dívky malý ručník na vlasy (vlasy sepnuté do culíku) a pití. Sprchový gel dodá mateřská škola z peněz vybraných na hygienické pomůcky. Ranní svačina proběhne až v prostorách plaveckého bazénu.

1. Podzimní příroda (9.10.-13.10.2022)

• Tvoření z přírodnin- vzdělávací hry, jemná motorika
  • Nácvik písně: Bude zima, bude mráz,

Bude zima, bude mráz,
 kam se ptáčku, kam schováš?                                                                                             Schovám se já pod mezu,
 až přestane, vylezu.

• 11.10.2023 ( STŘEDA) Malý turistický výlet po Stružinci a jeho okolí – pří příznivém počasí, v opačném případě proběhne cvičení v MŠ !!! (5)
  • Nácvik říkanka: Přišel podzim do zahrady

Přišel podzim do zahrady,
všechny barvy namíchá,
s každým lístkem ví si rady,
barvy na něj nadýchá.

Konec léta je tu, děti,
podzimní už přišel čas,
listí k zemi s větrem letí,
plno zlata je tu zas.

• Výroba menších dráčků z papíru – stříhání, lepení, kresba.
  • Pouštění vyrobených draků na školní zahradě /v případě nepříznivého počasí-soutěžení s draky v MŠ.
  • Nácvik říkanky: Srdíčkové pravidlo

Ve třídě se máme rádi                                                                                                                        a jsme velcí kamarádi.                                                                                                                Hračky si vždy půjčujeme,                                                                                                                se všemi se zasmějeme.

• 13.10.2023 Plavecký výcvik v plavecké škole v Nové Pace (4)

S sebou: plavky, župan, dívky malý ručník na vlasy (vlasy sepnuté do culíku) a pití. Sprchový gel dodá mateřská škola z peněz vybraných na hygienické pomůcky. Ranní svačina proběhne až v prostorách plaveckého bazénu.

1. Houby (16.10-20.10.2023)

• Pracovní činnosti – různá tvoření na téma houby – modelování, stříhání, lepení, malba, kresba, práce s různými druhy materiálů
  • Práce s textem: Pohádka o Muchomůrce
  • 18.10.2023 ( STŘEDA) Malý turistický výlet po Stružinci a jeho okolí – pří příznivém počasí v opačném případě proběhne cvičení v MŠ!!! (6)
  • Nácvik nové říkanky: Náš táta šel na houby

Náš táta šel na houby,                                                                                                                    jestli on tam zabloudí                                                                                                                  Nezabloudí, těšte se.                                                                                                                      On nám houby přinese.

• Nácvik nové písně: Houby
  1. Hádaly se houby, hádaly se v lese,                                                                                 kterou z nich si houbař v košíku odnese.
  1. A už kráčí v mechu houbař kudrnatý,                                                                                Nevzal ani jednu, byly jedovatý.
  • 20.10.2023 Plavecký výcvik v plavecké škole v Nové Pace (5)

1. Den stromů (23.10.-31.10.2023)

• Komunitní kruh na téma: „Den stromů“
  • Nácvik básničky: Vyrostl nám strom

Nejdřív malé semínko                                                                                                                   povyrostlo malinko,                                                                                                                       rostlo, rostlo čím dál více,                                                                                                                až z něj byla borovice.                                                                                                                       A teď je tu strom                                                                                                                            veliký jak hrom.

• 25.10.2023 ( STŘEDA) Malý turistický výlet po Stružinci a jeho okolí – pří příznivém počasí v opačném případě proběhne cvičení v MŠ!!! (7)
  • Vyrábění podzimní dekorace- STROM.
  • Podzimní prázdniny 26.10. a 27.10.2023                                                                             Provoz MŠ bude probíhat v případě, že počet přihlášených dětí přesáhne 5 a více. V opačném případě bude MŠ uzavřena. Závaznou docházku nahlaste do MŠ nejpozději do 20.10. 2023
  • 31.10.2023 Společná akce ZŠ a MŠ v rámci školní výuky na téma „DEN STROMŮ“