Zaměření práce dětí v MŠ-LISTOPAD  2023

Téma měsíce: Než přijde JEŽÍŠEK.

Podtémata: Když padá listí . – Příjezd Martina na bílém koni. –Dopis pro JEŽÍŠKA. – Adventní kalendář.- Rozsvícení Vánočního stromu (první adventní neděle).

1. Když padá listí (1.11.-3.11.2023)

• Výtvarná chvilka-tvoříme překvapení do prodejního stánku na „Slavnostní rozsvícení vánočního stromku“
  • Nácvik říkanky: Padá listí

Padá listí žluté, rudé, je ho plná zahrada.                                                                                         A co potom padat bude až to listí opadá.                                                                                 Potom bude padat sníh, budem jezdit na saních.

• Připravujeme se vánoční besídku v MŠ, na představení st. dětí při rozsvícení vánočního strumu a na vánoční představení pro starší občany-nácvik básniček, říkanek s pohybem, tanečků, písniček atd.
  • Pečení jablečného koláče a perníčků.
  • 3.11.2023 Plavecký výcvik v plavecké škole v Nové Pace (6)

Příchod do MŠ 6.30-7.00, odjezd soukromým autobusem v 7.15

S sebou: plavky, župan, dívky malý ručník na vlasy (vlasy sepnuté do culíku) a pití. Sprchový gel dodá mateřská škola z peněz vybraných na hygienické pomůcky. Ranní svačina proběhne až v prostorách plaveckého bazénu.

1. Příjezd Martina na bílém koni (6.-11.11.2023)

• Komunitní kruh na téma: „Sv. Martin“
  • Pracovní list-vybarvi omalovánku
  • Zpěv písně-Už Martin na bílém koni

1)Už Martin na bílém koni, už zase přijíždí k nám,
vesele podkůvky zvoní, jede k nám zas bílý pán.
Posílá ho svatý Petr, ať zimu ohlásí včas,
Ze skříně vytáhnem svetr, bude se nám hodit zas.

2) Máme teď jedné přání, ať brzy napadá sníh,                                                                               ať na bobech a na sáních řádit můžeme na kopcích.
Ať honem andílci v nebi roztrhají peřinu,
nechceme déle už čekat, těšíme se na zimu.

• 8.11.2023 Projekt „Se sokolem do života aneb svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“ (1)

Místo: sokolovna Stružinec/ herna MŠ                                                                                          S sebou: batoh, čisté přezůvky (neklouzavá a pevná obuv) a pití.

• 10.11.2023 Plavecký výcvik v plavecké škole v Nové Pace (7)

Příchod do MŠ 6.30-7.00, odjezd soukromým autobusem v 7.15

1. Dopis pro JEŽÍŠKA (13.-17.11.2023)

• Vyrábíme dopis pro Ježíška kresba, výroba obálky.
  • Povídáme si o svých přáních.
  • 17.11.2023 Státní svátek, Den boje za svobodu a demokracii-MŠ uzavřena
  1. Adventní kalendář (20.-24.11.2023)

• Komunitní kruh na téma: „Vánoce se přibližují“
  • 22.11.2023 Projekt „Se sokolem do života aneb svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“(2)

Místo: tělocvična školy/ sokolovna Stružinec                                                                                S sebou: batoh, čisté přezůvky (neklouzavá a pevná obuv) a pití.

• Výroba adventního kalendáře a zdobení prostor školky zimní tématikou
  • Připravujeme se vánoční besídku v MŠ-nácvik básniček, říkanek s pohybem, tanečků, písniček atd.
  • 23.11.2023 Divadelní představení v Lomnici n.P.- Dobrodružství střevlíka Pepy

Začátek představení od 9.15hod (odjezd autobusem v 8.51hod /návrat v 11.02hod)                        Cena představení 80Kč (vybíráme v MŠ)

• 24.11.2023 Plavecký výcvik v plavecké škole v Nové Pace (8)

Příchod do MŠ 6.30-7.00, odjezd soukromým autobusem v 7.15

1. Rozsvícení Vánočního stromu (první adventní neděle) (27.11.-1.12.2023)

• 27.11.-1.12.2023 Přinést punčochy na okna MŠ-oslava příchodu Barborky
  • Zdobení vánočního stromku
  • Rozhovor na téma advent, adventní zvyky, adventní věnec.
  • Výroba adventního věnce
  • 12.2022 Plavecký výcvik v plavecké škole v Nové Pace (9)

Příchod do MŠ 6.30-7.00, odjezd soukromým autobusem v 7.15

• 3.12.2023 Rozsvícení vánočního stromu u ŠKOLY – společné vánoční představení žáků ZŠ a dětí z MŠ + prodej dětských výrobků ve stánku.

Přijďte s námi oslavit první adventní neděli. Společně rozsvítíme vánoční strom, užijeme si vánoční představení žáků ZŠ a dětí z MŠ. Budete mít možnost podpořit finančně děti koupí dětských výrobků a užít si příjemnou vánoční atmosféru.

Sraz dětí v 15.50 na parkovišti u školy, začátek akce od 16hod.

• 12.2023 Oslava Barborky v MŠ