Zaměření práce dětí v MŠ-ŘÍJEN 2021

Téma měsíce: Sklízíme plody podzimu.

Podtémata: Na poli a zahradě.  – V lese. – Létající draci. – Kaštanové dovádění.

 1. Na poli a zahradě (4.10.-8.10.2021)

 • Komunikativní kruh na téma: Jak se člověk stará o úrodu na poli a zahradě. Co všechno k práci potřebuje, co znamená přísloví “ Bez práce nejsou koláče“
 • Pomocí našich čtyř smyslů zjistíme zajímavosti o ovoci, zelenině a proměníme se v degustátory.
 • Nácvik básničky: Foukej, foukej větříčku

Foukej, foukej větříčku,                                                                                                                                  shoď mi jednu hruštičku.                                                                                                                                Shoď mi jednu nebo dvě,                                                                                                                              budou sladké obě dvě.

 • Nácvik básně: Běží myška po poli. 

Běží myška po poli přes ty naše brambory.                                                                                                Dědek na ni kouká, kočka na ni mňouká.

 • Výtvarná práce
 • Logopedická chvilka „Šikovné pusinky“
 • Nácvik říkanky: Talířkové pravidlo

Ke stolku si sedneme, už se ani nehneme.                                                                                                Záda pěkně narovnáme, na kolínka ruce dáme                                                                                        a počkáme chviličku na dobrou polívčičku.

 • 8.10.2021 Plavecký výcvik v plavecké škole v Nové Pace (4)

Příchod do MŠ 6.30-7.00, odjezd soukromým autobusem v 7.15

S sebou: plavky, župan, dívky malý ručník na vlasy (vlasy sepnuté do culíku) a pití. Sprchový gel dodá mateřská škola z peněz vybraných na hygienické pomůcky. Ranní svačina proběhne až v prostorách plaveckého bazénu.

 1. V lese (11.10.-15.10.2021)

 • Komunikativní kruh na téma: Lesní království.“

  Povídáme si o tom, co mohou děti v lese vidět (zvěř, stromy, houby, atd.) a o vhodném chování lidí v lese (les není skládkou). Děti budou během vycházky pozorovat a zkoumat v lese to, co je pro dané roční období charakteristické.

 • Cvičení motivované lesními zvířátky.
 • Nácvik písně: Já do lesa nepojedu. Já do lesa nepojedu, já do lesa nepůjdu. Kdyby na mě hajný přišel, on by mě vzal sekeru. Sekera je za dva zlatý a topůrko za tolar. Kdyby na mě hajný přišel, on by mě to všechno vzal.
 • Logopedická chvilka „Šikovné pusinky“
 • 12.10.2021 Projekt „Se sokolem do života aneb svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“

Místo: sokolovna Stružinec/ herna MŠ                                                                                                          S sebou: batoh, čisté přezůvky (neklouzavá a pevná obuv) a pití.  

Celoroční projekt aktivit pro rozvoj pohybové gramotnosti dětí. Pomocí pohybových dovedností a rozvíjení poznávání objevujeme svět- „otvíráme oponu“.                                                                      Obsah: přirozená cvičení-atletika, obratnost-gymnastické dovednosti, manipulace s míči, netradiční činnosti, rozvíjení poznávání. 

 • Nácvik říkanky: Hračkové pravidlo

Když si hračky roztahám, na místo je vždycky dám,                                                                                 Hračky se pak usmívají, když pořádek kolem mají. 

 • Výroba muchomůrky a hříbku – procvičení drobného prstového svalstva při mačkání a nalepování.
 • 15.10.2021 Plavecký výcvik v plavecké škole v Nové Pace (5)

S sebou: plavky, župan, dívky malý ručník na vlasy (vlasy sepnuté do culíku) a pití. Sprchový gel dodá mateřská škola z peněz vybraných na hygienické pomůcky. Ranní svačina proběhne až v prostorách plaveckého bazénu.

 1. Létající draci (18.10-22.10.2021)

 • Nácvik říkanky s pohybem: Podívejte milé děti.                                                                                                                                                                                                                                                   Podívejte milé děti, co tam na obloze letí.                                                                                             Je to papírový drak, vyletěl až do oblak.                                                                                               Létá si to mezi mraky, zamávejte na něj taky. 

 

 • Výroba menších dráčků z papíru.
 • Cvičení s dráčky-dračí honička.
 • 21.10.2021 Pouštění vyrobených draků na školní zahradě /v případě nepříznivého počasí-soutěžení s draky v MŠ.
 • Nácvik říkanky: Pusinkové pravidlo

Pár kouzelných slovíček, při sobě vždy nosím,                                                                                          nashledanou, dobrý den, děkuji a prosím.                                                                                                  Pusinka by se zlobila, kdyby škaredě mluvila,                                                                                            raději se usmívá a jen hezky povídá.

 • Logopedická chvilka „Šikovné pusinky“
 • 22.10.2021 Plavecký výcvik v plavecké škole v Nové Pace (6)

S sebou: plavky, župan, dívky malý ručník na vlasy (vlasy sepnuté do culíku) a pití. Sprchový gel dodá mateřská škola z peněz vybraných na hygienické pomůcky. Ranní svačina proběhne až v prostorách plaveckého bazénu.

 1. Kaštanové dovádění (25.10.-29.10.2021)

 • Nácvik říkanky: Odpočinkové pravidlo

Když na postýlce ležíme, společně se ztišíme.                                                                                          Spánek je pro naše zdravíčko,                                                                                                                       veselou mysl a šikovné tělíčko.

 • 26.10.2020 Sběr kaštanů / „Staráme se o potravu pro lesní zvěř na zimu.“

Přinést do MŠ: košíky a gumáky

 • 27.10.2021 Projekt „Se sokolem do života aneb svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“

Místo: sokolovna Stružinec/herna MŠ                                                                                                         S sebou: batoh, čisté přezuvky (neklouzavá a pevná obuv) a pití.  

Celoroční projekt aktivit pro rozvoj pohybové gramotnosti dětí. Pomocí pohybových dovedností a rozvíjení poznávání objevujeme svět- „otvíráme oponu“.                                                                      Obsah: přirozená cvičení-atletika, obratnost-gymnastické dovednosti, manipulace s míči, netradiční činnosti, rozvíjení poznávání. 

 • 28.10.2021 MŠ uzavřena-státní svátek (Den vzniku samostatného Československého státu)
 • Podzimní prázdniny 27.10. a 29.10.2021

 Provoz MŠ bude probíhat v případě, že počet přihlášených dětí přesáhne 5 a více. V opačném případě bude MŠ uzavřena. Závaznou docházku nahlaste do MŠ nejpozději do 22.10. 2021

 • Logopedická chvilka „Šikovné pusinky“
 • Vyrábění podzimní dekorace.